TR
Kurumsal

Başkanın Mesajı

Orhan Güner

BİZ VEFA'LIYIZ, OTUZ YILDIR BİRBİRİMİZE GÖNÜLDEN BAĞLIYIZ.

 

1990 yılında iki ortak olarak temellerini attığımız Vefa, 2020 itibarıyla 30. yaşını doldurmuş oldu. Bu güne başlangıçtaki heyecanımızı, bilimsel bilgiye ve teknolojiye olan bağlılığımızı yitirmeden ulaşmamızda tüm çalışma arkadaşlarımızın, tedarikçilerimizin ve müşterilerimizin verdikleri desteğin anlam ve önemini biliyoruz. Bu destek ve güveni yanımızda hissettiğimiz sürece Vefa’nın sektöründe aynı saygın yerini daha nice yıllar sürdüreceğine inanıyor ve kendilerine şükran duygularımızı sunuyoruz.

Kurulduğumuz günden bugüne 5.000.000 m²’nin üzerinde yaşam alanı inşa ettik, ürünlerimizi 110 ülkeye sunduk. Bunların yanı sıra, hızlı, dürüst ve çözüm odaklı iş yapma ve ihracat kültürümüz ile ülkemiz için bir değer, sektörümüz için ise bir okul haline geldik.

İstanbul ve Bilecik’teki üretim tesislerimizde bireysel konuttan şantiye binalarına, acil yerleşim alanlarından en konforlu yaşam alanlarına uzanan, farklı ihtiyaçlara uygun çözümler üretiyoruz. 50.000 m² açık ve 25.000 m² kapalı alanda Vekon, Nestavilla, Ekobord ve Neopan markalarımızla panel prefabrik, hafif çelik, yapısal çelik, modüler yapı, yaşam konteyneri sistemleri, ‘fibercement’ levha, sandviç ve kompozit panel üretimi gerçekleştiriyoruz. Vefa ailesi olarak grubumuzdaki dört markamız, 200 kişilik çekirdek üretim kadromuz, proje yönetimi ekibimiz, şantiye yoğunluğuna göre 2 bin kişiye kadar çıkabilen saha çalışanlarımız, Türkiye’nin dört bir yanındaki bayi ağımız ve yurt dışındaki temsilciliklerimizle daha güçlü yarınlar için çalışıyoruz.

İnovasyona değer veren Vefa ailesi olarak sektörün Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk AR-GE merkezini kurduk. Sektörümüzün ve müşterilerimizin Vefa’dan beklediği yeni ürünleri geliştirmek için AR-GE ve tasarım ekibimizle birlikte yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Büyük işleri kolaylaştırmak ilkesiyle çıktığımız yolda, dünyanın dört bir yanındaki bireysel ve kurumsal müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlıyor ve onlara en etkili çözümleri sunuyoruz. Bunun yanı sıra savaşlar, doğal afetler gibi durumlardan doğan ve acil bir ihtiyaç haline gelen yeni yerleşim alanları, hastane, okul ve toplu konutlar gibi yapıların daha hızlı, daha ekonomik ve daha güvenli bir şekilde inşa edilebilmesi için yeni ürün ve malzeme geliştirme çalışmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz. En yakın zamanda sektörün hizmetine sunmuş olacağız.

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality programına kabul edildiğimiz 2016 yılından beri küresel ölçekte rekabet etmek, sektörümüzde bir dünya markası olmak için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda, yeni ihracat imkanları oluşturmak için hem pazarlama hem de ürün geliştirme alanlarındaki değişimleri ve oluşan yeni fırsatları yakından takip ediyoruz.

“Know-how” ihracat anlayışı ile Afganistan devleti adına 2017 yılında kurduğumuz prefabrike ve hafif çelik fabrikası, sektörde gerçekleştirdiğimiz ilkler arasında yer alıyor. Yurt dışında üretim tesisi kurup iş bitirme belgesine sahip olan bir şirket olarak bu kapsamdaki çalışmalarımızı şu an itibariyle üç ülkede daha sürdürüyoruz.

Geride bıraktığımız 30 yılda ülkemiz ve dünya hızla gelişen teknolojinin yanı sıra birçok krize de sahne oldu. Vefa ailesi olarak bu krizlerden gerçekleştirdiğimiz inovasyonlarla güçlü bir şekilde çıkmayı, bilgi birikimimiz ve 30 yılı aşkın deneyimimizle sektörel anlamda kanaat önderliğimizi sürdürmeyi başardık. Çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve müşterilerimizin bize olan güvenine, Vefa duygumuzla sahip çıkıyor, 30. yaşını geride bırakmış bir şirket olarak geleceğimizi umutla inşa etmeye devam ediyoruz.

Orhan Güner / Yönetim Kurulu Başkanı